Podstawowe narzędzia pomagające w pracy przy SEO

Pozycjonowanie stron internetowych nie byłoby możliwe bez zestawu narzędzi i aplikacji, które w SEO pomagają. Albo inaczej, byłoby możliwe, ale znacznie bardziej czasochłonne i zasobożerne. Dziś przedstawiamy kilka narzędzi, które na co dzień usprawniają naszą pracę na rzecz Waszych pozycji w wyszukiwarce.

A są to:

Ahrefs - narzędzie służące do badania konkurencji i szukania najlepszych fraz do pozycjonowania.

Analiza konkurencji i badanie możliwości pozycjonowania dzięki temu narzędziu są dokładniejsze i można je wykonać szybciej. Ahrefs bardzo często zwraca informacje kluczowe pod kątem możliwości pozycjonowania danej strony, dlatego w naszym warsztacie jest to jedna z najważniejszych aplikacji

Kolejnym narzędziem, które pozwala wybrać najlepsze frazy do pozycjonowania jest Google Keyword Planer. Kto jak kto, ale Google najlepiej zna swoją wyszukiwarkę, dlatego słowa kluczowe warto planować korzystając również z tego narzędzia. Informacje, które uda się zebrać od Ahrefs i Google Keyword Planer dają już wstępny obraz planu, według którego realizowana będzie usługa pozycjonowania

W samym procesie SEO narzędziem, po które chętnie sięgamy jest SeoLight. Służy on do półautomatycznego katalogowania i preclowania stron internetowych. Do wykonywania tzw. długiego ogona nie znaleźliśmy jak dotąd skuteczniejszego narzędzia. Oczywiście aby efektywnie wykorzystać to narzędzie nie wystarczy standardowa, wbudowana baza katalogów, ale my mamy na to sposoby.

Jako, że jesteśmy firmą z wieloletnią tradycją na rynku pozycjonowania, mamy wypracowane również swoje własne narzędzia, które wykorzystujemy do badania stopnia zoptymalizowania witryny oraz monitorowania pozycjonowanych fraz. Nasze własne narzędzia, nie tylko ułatwiają i automatyzują pracę, ale również pozwalają generować czytelne raporty, których wyniki regularnie przedstawiamy właścicielom stron internetowych, które mamy pod opieką.

Powyższe narzędzia to oczywiście jedynie część naszego warsztatu, ale część bardzo ważna, ponieważ wymienione tu aplikacje i programy sprawiają, że proces optymalizowania i pozycjonowania jest sprawniejszy i bardziej efektywny.

Dziś zdradziliśmy jedynie część naszego warsztatu, ale kto wie, może kiedyś pokażemy coś więcej... 😉

fot. pixabay.com